Instagram neden açılmıyor? Çöktü mü? İnstagram'a neden girilmiyor

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Eylem tarafından 3 Ekim 2018 başlatılmıştır.

 1. Eylem

  Eylem Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  15 Kasım 2012
  Mesajlar:
  1.844
  Instagram neden açılmıyor? Instagram çöktü mü?

  İnstagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? Bugün sosyal paylaşım sitesine erişmek isteyen kullanıcıların araştırdığı konu oldu. ''5xx Server Error' hatası veren Instagram, global boyutta erişim sıkıntısı yarattı.

  İnstagram, Türkiye saati ile bugün 10:00 itibariyle dünya genelinde çökerken, uygulamayı kullanmak isteyen çok sayıda kullanıcı '5xx Server Error' hatası ile karşılaştı.

  Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcıların büyük bir kısmı '5xx Server Error' hatası ile karşılaştı. Erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı sanılırken, Instagram'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

  NE ZAMAN DÜZELECEK?

  Mobil uygulamada ise akış yenilenemezken sadece hikayeler kısmı aktif olarak görülebiliyor. Hatta bazı kullanıcılar da bu bölüm de görünmezken, Instagram'ın hiçbir hizmeti kullanılamıyor. Instagram'a erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı düşünülürken, Instagram'dan konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama ise yapılmış değil.  5XX SERVER ERROR INSTAGRAM HATASI NEDİR?

  5xx Server Error hatası sunucu taraflı bir hatadır. Yani kullanıcıdan kaynaklanmaz. Bu hata Instagram'da sorun var anlamına gelir.Instagram sunucularındaki bir hatadan dolayı hizmet çalışamaz duruma gelir. Bu durum genelde Instagram yetkililileri tarafından fark edildiğinde düzeltilir. Bazen siber saldırılar Instagram sunucularını çalışamaz duruma getirir.