iphone 5 hakkında bilgi

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Elif tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  iPhone 5 nasıl olacak?


  İphone 5 özellikleri : Yeni iphone 5 ekranı daha ince olacak.Apple firması yeni iPhone'da kullanılacak bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu yeni ekranın dokunmatik devrelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığı ve iPhone'u incelttiği söyleniyor.

  iPhone 5 LTE bağlantısını destekleyecek.. Wall Street Journal'dan Greg Bensinger, Verizon'un 2012'de sadece 4G LTE ağlarında çalışan telefonlar tanıtacağını söylediğini, bu açıklamanın yeni iPhone'un 4G LTE destekli olacağının bir işareti olduğunu iddia ediyor. iPhone 5'in LTE'li olacağı konusu henüz net değil.

  iPhone 5 ultrasonik bağlara sahip olacak. Patently Apple'a göre telefonu bir arada tutmada ultrasonik yani ses ötesi bağlantı kulanılarak daha sağlam bir kasa meydana getirilebiliyor.

  iPhone 5'in arka kapağı yeni bir maddeye sahip olacak..Apple'ın son iPhone'nunun bira kutularında kullanılan madde ile aynı maddeden yapılacağı söyleniyor.
  iphone 5 sonbaharda ya da en erken Temmuz-Eylül aylarında çıkacak.


  [​IMG]
   
 2. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Cevap: iphone 5 hakkında bilgi

  iPhone 5 hakkında camdan olacak iddiaları var..

  iPhone 5 in tamamen cam yüzeyle kaplı olacağı iddia ediliyor.
  Firmanın yeni patenti hollow glass tube adını taşıyor. Birleştirilmiş çifter kat camlarla üretilen bu madde, radyo sinyallerinin daha düzgün şekilde iletilmesini sağlıyor.

  Bu özel kaplama telefonu su geçirmez yapıyor ve darbelere karşı da koruyor. Apple bu konuda resmi açıklama yapmadı ancak tasarımcıların ortaya attığı iddialar bunu desteklediği görülüyor.