İş'te başarılı kadınların sırları

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  İşte başarılı kadınların sırları

  Başarılı kadınların sırrı ve ortak özellikleri

  Kararlı kadınlar

  Kadınlar için sahip olunacak en önemli özelliklerden biri kararlı olmak. Bu kadınlar ilk seferinde sonuç alamasa da yeniden denemeye istekli olmayı başarırlar. Belirledikleri yoldan gözlerini ayırmazlar. Ne kadar tökezlediklerini saymazlar ve motivasyonlarının kırılmasına izin vermezler.

  Kendinden emin kadınlar

  Güven bir kadının üstüne yakışan en güzel özellik. Kendine inancı olmayan bir kadın, her ne kadar bilgili ve becerikli de olsa manevi olarak başarıyı umut edemez. Şans kapılarını çaldıklarında asla hazır değillerdir.
  Diğer yandan, özgüven sahibi, kendine inancı olan kadınlar diğerlerine de ilham veriyor.

  [​IMG]


  Çözüm odaklı olanlar

  Bulundukları ortamı ve durumu tam anlamıyla analiz etmeye yatkındırlar. Kişilerin ufuklarını açan, doğru yöne sevk eden ve soruna değil çözümüne odaklanan yapıları vardır. Kadınların içgüdüsüyle birleşince, bu özellik başarıyı beraberinde taşıyacak güce kavuşuyor. Sadece iş değil, aile yaşamında da buna sahip olabilen kadınlar işyerinde takdir toplamakla kalmıyor, evde huzura da sahip oluyor.

  İletişimci kadınlar

  Bulunduğu ortamdaki insanlarla çabuk kaynaşırlar. Kişileri dinlemeyi ve anlamayı bilirler ve kendilerini açık ve kolay anlaşılır bir şekilde ifade ederler. Başarılı her kadının iletişimci bir yanı mevcuttur. Bu özellik ilgi uyandırmasının yanı sıra insan ilişkilerini uzun vadede ve olumlu yönde yürütebilmek için önemli bir rol oynuyor. Bu sayede, iletişimci kadınlar iş yerinde ve evlerinde yakaladıkları başarıya ve huzura daha uzun soluklu sahip oluyorlar.

  İddialı kadınlar

  Ne aşırı hırs sahibidirler ne de hayatı oluruna bırakırlar. Başarılı kadınlar kendi hayatlarına hükmedecek kadar iddialı ve hedeflerine odaklanacak kadar hırslılar. Dengeli yaklaşımları vardır. Asla yıkıcı değillerdir. Bunun yerine amaçlarını gerçekleştirmek uğruna emek vermeyi göze alırlar ve uygun dozdaki otoriter yapılarıyla duruş sahibidirler.

  (Kadınvekadın)