Koç Burcunun Özellikleri

Konusu 'Astroloji' forumundadır ve Lavinia tarafından 20 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Koç Burcunun Özellikleri nelerdir?

  Koç burcu ve özellikleri hakkında kısaca bilgi verecek olursak,

  Koç burcunun

  Grubu : Ateş
  Uğurlu günü : Salı
  Uğurlu sayısı : 9
  Uğurlu taşı : Pırlanta
  Uğurlu renkleri : Ateş kırmızısı, nar çiçeği, al
  Uğurlu çiçekleri : Lâle, gelincik, papatya
  Uğurlu kokuları : Manolya, lavanta çiçeği, ıtır
  Uğurlu müzik : Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
  En belirli özelliği : Cesaret
  En büyük ideali : Zafer
  En büyük hatası : Acelecilik
  En büyük arzusu : Liderlik
  Olumlu Özellikleri: Yalın, açık sözlü, gözüpek, cesur, dinamik,
  Olumsuz Özellikleri: Sabırsız, dikbaşlı, cüretkar
  Anlaştığı burçlar: Aslan, Yay, İkizler, Kova
  Anlaşamadığı burçlar: Yengeç, Oğlak
  Zıt burcu: Terazi (Zıtlaşarak anlaşır)


  Koç burcu kadını ve erkeği hakkında ise şunlar söylenebilir

  Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

  Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

  Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

  Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.

  Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri

  Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

  Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

  Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

  Koç burcu kadını sürekli hareketli olmayı sever ve boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmek çok keyif aldığı aktivitelerdir.