Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Webokur tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Webokur

  Webokur

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  80
  Küçük bir mutfağa mı sahipsiniz? Mutfağınızda nasıl bir dekorasyon tercih edeceğinize ve eşyalarınızı nasıl sığdıracağınıza karar veremiyorsanız bu önerilere bir göz atın.

  Daha küçük ve işlevsel eşyalar kullanın

  Mutfağınızda kullandığınız bütün eşyaların küçük ve işlevsel olmasına dikkat edin. Böylece hem daha fazla saklama alanı kazanabilirsiniz hem de mutfağınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Mutfağınızın merkez bölümünü değerlendirin

  Mutfağınızın merkez kısmını yemek masası, kahvaltı barı veya dekorasyon amaçlı kullanılan bölmeyle değerlendirin. Bunu yaparken dekorasyona ve yer kapasitesine göre hareket etmeye özen gösterin.

  Işıklandırma ile daha fazla alan illüzyonu yaratın

  Mutfak dolaplarının altında kalan bölmede veya duvarlarda yaptığınız ışıklandırmalarla mutfağınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Açık renkleri tercih edin

  Küçük mutfaklarda kullanacağınız soft renk dolap ve eşyalar mutfağınıza daha yumuşak ve ferah bir hava katar ve geniş görünmesini sağlar.

  Dağınıklıktan uzak durun

  Mutfağınızın geniş görünmesini sağlamak için aynı zamanda düzenli olmalısınız. Düzenleyici eşyalar kullanmak ve gösterişten uzak durmak mutfağınızı daha işlevsel hale getirir.

  Raflar kullanın

  Boşta kalan duvarlarınızı hem görsel hem de işlevsel olarak uygun hale getirmek için raflar kullanabilirsiniz.