Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Randevu - MHRS Hastane Randevu Merkezi - MHRS

  Alo 182 – Merkezi Hastane Randevu Sistemi

  Hastane randevu gov tr vatandas index hastane randevu alma sistemi MHRS

  [​IMG]

  182 MHRS Çağrı Merkezi ile randevu almak için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

  1. Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarınızdan 182 numaralı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
  2. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan görevliye randevu talebinde bulunulan (hastanın) vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Çağrıyı karşılayan görevli vatandaşın verdiği bilgileri doğrular.
  3. Vatandaş, İstanbul ve MHRS kapsamında bulunan diğer illerden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini çağrıyı karşılayan görevliye bildirdikten sonra, çağrıyı karşılayan görevli uygun tarih ve saatleri vatandaşa iletir.
  4. Vatandaş kendisine uygun saat ve gün seçimini yaparak randevusunu alır.


  Mhrs e-Randevu sistemi İle internetten randevu almak için ise;


  -Mhrs e-Randevu linkine tıklanarak açılan sayfadan üye girişi yapılarak (üye değilseniz öncelikle yeni üye kaydı oluşturduktan sonra) açılan sayfada il, ilçe, hastane ve klinik alanı seçildikten sonra ister hekim seçerek veya seçim yapmadan o klinikteki tüm hekimler sorgulanır. Sorgulama sonrası altta çalışma cetveli bulunan hekimlerin listesi açılır. Sonrasında istediğiniz gün ve saat için sorgulama yaparak randevu alınır.

  Randevu İPTAL etmek için yapılması gerekenler:


  182 MHRS Çağrı Merkezi İle;
  -Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanındanönce yapılmalıdır.
  -182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan görevliye randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir.
  -Çağrıyı karşılayan görevli vatandaşın bilgilerini doğrular.
  -Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını çağrıyı karşılayan görevliye iletir ve ilgili randevu iptal edilir.
  Mhrs e-Randevu İle;
  -MHRS e-Randevu’dan giriş yapılarak sağ üstteki randevu işlemleri kısmından alınan randevu kişi tarafından iptal edilir.
   
 2. Cevap: Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

  telefondan randevu alma numarası 182 dir