MHRS nedir MHRS ne demek

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Elif tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  MHRS nedir?

  MHRS Randevu: Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için vatandaşların 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve doktordan randevu alabilecekleri bir uygulamadır.
   
 2. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Cevap: MHRS nedir MHRS ne demek

  MHRS’nin amaçları
  Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması yapılarak hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
  Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi suretiyle sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
  MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

  MHRS Randevu almak için

  182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
  Seçim yapılarak randevu alınır.

  Randevu nasıl iptal edilir?

  Yine 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
  182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir ve ilgili randevu iptal edilir.