Milli parklar mobil uygulaması

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Sümeyra tarafından 8 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Milli parklar mobil uygulaması

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Türkiye’de sayısı elliye yaklaşan milli park, tabiat parkı vb. sahaların tanıtımına destek olması ve park ziyaretçilerine de rehberlik etmesi amacı ile mobil uygulama Milli Parklar’ı geliştirdi. Doğaseverlerin keyifle ve kolaylıkla kullanabileceği bir ara yüzü olan uygulama üzerinden kullanıcılar parklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirken aynı zamanda fotoğraf galerisi yardımıyla genel bir izlenim de edinebiliyorlar.

  Milli parklar hakkında haber ve duyuruları takip ederek rafting ve dağ bisikleti sporu gibi park etkinliklerinden haberdar oluyorlar. Uygulama kullanıcıları diledikleri ölçütlere göre filtreleme ve sorgu yaparak milli park listesine erişebiliyor ve park sahası içindeki önemli noktaları harita yardımıyla görüntüleyebiliyorlar.

  Milli parklar mobil uygulaması

  Manzara, bitki ve hayvan fotoğraflarının uygulama içinde yayınlanmasına olanak sağlayan uygulamada yer alan, kullanıcıların istek ve şikâyetlerini de iletebilecekleri anketler ile hizmet kalitesinin artırılması hedefleniyor. iOS ve Android işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonlarda çalışan uygulama geçtiğimiz Mayıs ayında yayımlandı. Milli parklar hakkında haber ve duyuruları takip ederek rafting ve dağ bisikleti sporu gibi park etkinliklerinden haberdar oluyorlar. Uygulama kullanıcıları diledikleri ölçütlere göre filtreleme ve sorgu yaparak milli park listesine erişebiliyor ve park sahası içindeki önemli noktaları harita yardımıyla görüntüleyebiliyorlar.Doğaseverlerin keyifle ve kolaylıkla kullanabileceği bir ara yüzü olan Milli parklar mobil uygulaması üzerinden kullanıcılar parklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirken aynı zamanda fotoğraf galerisi yardımıyla genel bir izlenim de edinebiliyorlar.