Ne kadar yaşayacağımızı bilen cihaz!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  İngiliz bilim adamları ne kadar yaşayacağımızı bilen bir cihaz geliştirdi. \’ölüm testi cihazı\’ adı verilen bu cihaz ne kadar yaşayacağımızı tahmin edebiliyor. Cildin altına yerleştirilen bir lazer sinyal, insan vücudunun ne kadar yaşlandığını ölçmeyi sağlıyor. Lazer ışını ağrısız olmakla beraber kanser ve bunama hastalıklarını da test etmek için kullanılabilecek.

  İngiliz Daily Mirror gazetesinde yer alan haberde; kol saati biçimindeki cihaz, vücudun ne kadar hızda yaşlanacağını hesaplamak için kılcal damarlar içerisindeki en küçük kan damarlarını analiz ediyor. Lazer, bu hücrelerin işleyişini ölçerek aynı zamanda bir kişinin ne kadar yaşayacağını da tahmin ediyor. \’0\’ ile \’100\’ arasında derecelenen bu cihazda \’0\’ ölü anlamına gelirken \’100\’ en uygun durumdaki vücut anlamına geliyor. Bilim adamları bu derecelendirmeleri kullanarak insanların ne kadar yaşayacağını hesaplayabiliyor.

  İngiltere\’deki Lancaster Üniversitesi\’nden fizik profesörlerleri tarafından patenti alınan cihazın birkaç yıl içinde doktorların kullanımına sunulması beklenmektedir.

  ne-kadar-yasayacagimizi-bilen-cihaz2670-s-266x190.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2018