Nihal Bengisu Karaca Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Nihal Bengisu Karaca Biyografi

  Nihal Bengisu Karaca Kimdir Hakkında Bilgi


  Gazeteci, yazar ve köşe yazarı Nihal Bengisu Karaca 1972 Ankara doğumlu..Cerrah bir babanın kızı olan Nihal Bengisu Karaca Kayseri İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 1994 yılında Aksiyon dergisinde görev almış, 1995-1996 arasında kısa bir süre Kanal 7'de programcılık yapmıştır.

  [​IMG]

  Nihal Bengisu Karaca 1996 yılının sonlarında Aksiyon'da kültür sanat editörlüğü görevine gelerek sinema eleştirileri yapmış, kültür, edebiyat ve toplum eksenli dosya ve röportajlar kaleme almıştır.
  2002 yılında Zaman gazetesine çalışmaya başlayarak gazetenin kültür sanat sayfasında sinema eleştirilerini sürdürmüş, Pazar ekinin editörlüğünü yapmış, daha sonra gazetenin yorum sayfasında köşe yazıları da yazmaya başlamıştır. Nihal Bengisu Karaca 2005 yılından itibaren haftalık haber dergisi Yeni Aktüelde yazmaktadır.Şubat 2009'da Zaman gazetesi için son yazısını kaleme alan Nihal Bengisu Karaca Habertürk'e transfer olmuştur.
  Halen Gazete Habertürk'teki köşe yazılarını sürdüren yazarın köşe yazıları Nihal Bengisu Karaca kitapları:

  Yanardağda pişirilir, totemle servis yapılır kitabı ve Kadın oradaydı isimli eserde Büyük filmin esas kızı:Havva adlı bir çalışması bulunmaktadır.