SEIKO Dünyanın İlk Solar GPS Saati

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Elif tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  SEIKO'dan Dünyanın İlk Solar GPS Saati


  Solar GPS Saat dünyadaki 39 ayrı saat dilimini algılayabiliyor.

  Solar GPS Saat

  Seiko düşük enerji tüketimli ve patentli GPS alıcısını geliştirerek, GPS uydularının global ağını kullanarak GPS sinyallerini alan ve zaman dilimlerini, saati ve takvimi belirleyen saati icat etti.

  Seiko Astron, günde bir kez otomatik olarak saat bilgisini alır. Ayrıca istenildiğinde dünyanın yörüngesindeki dört ya da daha fazla GPS’e bağlanarak yerini, zaman dilimini ve doğru saati belirler. İbreler atom Saati hassasiyeti ile otomatik olarak doğru saati gösterir. Yeni Seiko Astron, güneş ışığı ile çalıştığından pil değişimi gerektirmez. Ayrıca Sonsuz Takvim işlevi sayesinde her zaman doğru tarihi gösterir.

  Ayrıca yüksek yoğunlukta titanyumdan ve paslanmaz çelikten üç ayrı model daha bulunuyor. Tümü aynı işlevlere ve ikinci zaman için alt kadran, uçak modu göstergesi ve özel yansıma yapmayan safir cam gibi ileri özelliklere sahip. Alışılmış takvim ve ikinci zaman göstergesine ek olarak, ilgili düğmeye basıldığında saat 10 poziyonundaki göstergede, GPS sinyalinin durumu da gösteriyor. Tek bir bakışta bir GPS sinyali alınıp alınmadığını, kaç tane uydudan aldığını ve Yaz-Kış Saati uygulamalarını görebilirsiniz.

  [​IMG]
  dünyanın ilk solar gps saat

  Seiko Astron yetenekli olduğu kadar kullanılması da pratik ve eğlenceli. Uçaktan indiğinizde tek bir tuşa basarak saat dilimi ayarını otomatik olarak yapabilirsiniz.

  Saatin kendini ayarlaması sadece 6 saniye ve lokasyonu saptaması 30 saniye sürer. Sonrasında ister sabit ister hareket halinde olun, saati ayarlar. Böylece eğer gökyüzünü görebiliyorsanız saati de biliyor olursunuz. Ayrıca Yaz Saati/Kış Saati uygulamalarını da sadece tek bir tuşla belirleyebilirsiniz. Seiko Astron’un sonsuz takvimi sayesinde 2100 Şubat ayına kadar takvim ayarı gerektirmez. Kullanım kolaylığı Seiko Saat, her tip ışıktan enerji alır ve pil değişimine ihtiyaç duyulmaz.

  2012 Ekim ayından itibaren tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunulacak olan SEIKO ASTRON GPS SOLAR modelerinin satış fiyatları 2.100 € ila 3.300 € arasında.