Sık sık hapşırmanın nedenleri

Konusu 'Hastalıklar ve Belirtileri' forumundadır ve Deniz tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici

  Katılım:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  194
  Sık hapşırmanın Nedeni Nedir?

  Gün boyu sürekli hapşırma problemi yaşıyorsunuz ve bu sizi artık rahatsız etmeye başlamış ise bunun sebebi alerjik rinit olabilir.Alerjik rinit Stres ve sigara kullanımı gibi birçok nedenin yol açtığı bir rahatsızlık. Ayrıca alerjik rinit, dikkat edilmediği takdirde alerjik sinüzit ve astımla birlikte tehlikeli boyutlara varabiliyor.

  Alerjik Rinit kendini sürekli Hapşırma, burun akıntısı ve damakta kaşıntı ile kendini gösterebilir bu gibi bulgulara dikkat etmelisiniz.

  Alerjik rinit, ortamda bulunan alerjenin nefes alma esnasında burun iç yüzeyine yapışması sonucu duyarlılığı olan kişilerde; hapşırma, burun akıntısı, burun ve genizde kaşıntı, burun tıkanıklığı ve damakta kaşıntıya neden olan bir hastalıktır.Alerjik rinit hayatı tehdit etme özelliği olmayan; ancak hastanın günlük aktivitelerini etkileyerek yaşam kalitesini belirgin şekilde bozan bir hastalıktır.

  Alerjik yakınmalar bu hastalarda; baş ağrısı, burun kanaması, uyku bozuklukları, konsantrasyon bozuklukları ve performans düşüklüğüne neden olur. Konsantrasyon bozukluğu nedeniyle hasta çocuk ise okul başarısı, erişkinse iş başarısı düşüklüğü görülebilir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Nisan 2015