Tablet satışları dizüstünü solladı

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 7 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Tablet satışları dizüstünü solladı

  2013\’de Dizüstü bilgisayarların satışı, büyük farkla tablet satışlarını geçtiği belirlendi. 2013 yılı içinde beş misli artan tablet satışları dizüstü bilgisayar satışlarını solladı. Araştırma şirketi GfK\’nın 2013 yılı verilerinden çıkan sonuca göre; tabletin bilgisayar pazarındaki üstünlüğü temmuz ayında da devam etti. 2013 Temmuz ayında dizüstü bilgisayar satışları 136 bine çıkarken, tablet satışları 177 bin adet olarak gerçekleşti.”

  2013 yılı sonunda Türkiye\’de yaklaşık 2 milyon adet tablet satılmış olacağını söyleyen yetkililer, bunun yüzde 20\’lik bölümünü iPad\’in oluşturduğunu, Samsung\’un adet bazında Apple\’ı geçeceği kaydedildi.Ayırca, yerli markalardan Casper\’ın da gitgide yükselen bir ivme kazandığı da vurgulandı.

  Özellikle de 500 liranın altında fiyata sahip ürünler, tüketicilerin tabletlere olan ilgisini artırdı; bu da satış rakamlarına yansıdı. Tüm gelir seviyesinden kullanıcının sahip olabildiği bucihazlar, ağır dizüstü bilgisayarları taşımak istemeyenler için önemli bir alternatif oluyor. Bu eğilimin önümüzdeki günlerde devam edeceğini ve tablet ile dizüstü arasındaki farkın daha da açılacağını düşünülüyor.