The Originals Yükseliş Kitabı Çıktı!

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Webokur tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Webokur

  Webokur

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  80
  The Originals dizisinin takipçileri bu haberin benim gibi sizi de oldukça mutlu edeceğine inanıyorum. Büyük beğeniyle izlenen dizi kitap haline geliyor. Serinin ilk kitabının ismi The Originals: The Rise. Yani Yükseliş.

  Bu kitapta 1722 yılında New Orleans’a ayak basan köken vampirler anlatılıyor. Köken vampirler diziden de hatırlayacağınız gibi: Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson. Köken Vampir ailesi bin yıl önce birbirlerine her zaman ve sonsuza kadar bir arada kalacaklarına dair söz vermişlerdi. Fakat bu sözü tutmak çok da kolay değildi. 1722 yılında New Orleans’a gelen bu köken vampirler tehlikeli geçmişlerini arkalarında bıraktıklarını düşünüyorlardı ancak yanılıyorlardı.

  New Orleans’taki cadılar ve kurt adamlar bölgelerini kimseyle paylaşmak istemiyorlardı. Üstelik yakında gerçekleşmesini planladıkları bir evlilik sayesinde aralarındaki ittifak sonsuza kadar mühürlenecekti. Fakat Köken vampirlerin New Orleans’ı bu iki klana bırakmak gibi bir niyetleri yoktur. Özellikle de Klaus’un! Elijah ailesi ile birlikte güvende olabilecekleri bir yuva ararken Rebekah da Fransız ordusunu kendi saflarına katmakla uğraşmaktadır. Fakat gönlünü Vivianne’e kaptıran aşk sarhoşu Klaus hem kendisini hem de ailesini büyük bir tehlikeye atacak olaylara sebep olacaktır.

  Kitabın konusundan kısaca bu şekilde bahsedebiliriz. Julia Plec tarafından kaleme alınan kitabı ben de çok merak ediyorum. Henüz okuma fırsatı bulamadım. Ancak kısa zamanda okuyup fikirlerimi paylaşacağım.