TTnet Tılgın modem ayarları

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Tılgın Modem Ayarları

  Ttnet'in fiber altyapısı olan bölgeler ve bu bölgeler için nakil veya yeni abonelere verdiği Tılgın Modemin ayarlarını anlatacagım.


  ilk olara modem ile bilgisayar arasında ethernet kablosunun bağlı oldugundan emin olmasınız boş bir tarayıcı sayfasına 192.168.1.1 yazıp entere basınız ardından resim 1 de oldugu gibi modemin kullanıcı adı ve şifresini giriyoruz eğer değiştirilmemiş ise kullanıcı adı admin şifre admin dir.
  tilgin1.jpg


  Resim 2 de görüldüğü gibi ayar ardından bağlantıları tıklayınız
  tilgin2.jpg


  Resim 3 de görüldüğü gibi kırmızı ok ile belirtilen yerlerin seçili olması gerekiyor.
  tilgin3.jpg


  Resim 4
  tilgin4.jpg


  Resim 5
  tilgin5.jpg


  Resim 6  Modeminizin Kablosuz ağ ayarları ve şifresiniz belirlemek için resim 7 ve resim 8 inceleyebilirsiniz

  Resim 7  Resim 8
  tilgin8.jpg


  kaynak: https://www.webokur.net
   
 2. kardeş allah senden razı olsun
   
 3. arkadasım benım arayuzumde bole bi ekran gelmiyor o ekranın gelmesi için ne yapmalıyım ? resmi cekip koyucam bakabilirsin ordan
   
 4. Benim bildiğim tilgin ayarları otomatik alıyor. Kimse ayarlarıyla uğraşmadı .
   
 5. Peki Tılgın modemi iş yerimde kullanmak için kurdum. Lan ayarlarından kendi local ıp havuzundan bir ip mi lan1 olarak ayarladım. LAN 1 i modemim B yani ikinci portuna bağladım. Artık gateway adresine Lan1 in ip adresini yazan herkes internete çıkabilir durumda. Tabi bu bizim istediğimiz bir durum değil. Kullanıcıların sadece isa server üzerinden internete çıkmalarını istiyoruz. yani sadece isa serverimi internete çıkarıp diğer tüm ip lere nasıl kapatabilirim?
   
 6. Rakadaşlar yukarıda ki 6 , 7 , 8 resimler gözükmüyor tekrar yüklerseniz sevinirim vede ben kablosuz köprü yapmayı düşünüyom elimde zyxel vwg3312- b10 modem var zyxel modemi ayarladım ama tilgin ayarlıyamadım ana modem tilgin yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekler