Twitter Arka Plan Nasıl Yapılır?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Twitter Arka Plan Yapma

  Twitter'ın standart görünümünü değiştirip kendi Twitter sayfanızı oluşturmayı istiyorsanız işte Twitter arkaplan yapma, Twitter arka plan değiştirme hakkında bilgiler.
  Twitter Arka Planı Yapmak için öncelikle arka plana yükleyeceğiniz resim sizin kişiliğinizi veya tarzınızı yansıtmalı.
  Twitter Arka Plan için büyük resimler tercih etmelisiniz.Resim boyutu en az 1600×1200 büyüklüğünde olmalıdır.Tüm ekran çözünürlüklerinin aynı olmadığını göz önünde bulundurun. Örneğin düşük çözünürlükteki bir ekranda arka planda kullanmış olduğunuz öge bir defa bulunurken, daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekranda birkaç kez tekrar edebilir.Sınır çizgilerini kullanmayı deneyin. Üst taraftaki bölgenin Twitter logosuna ve kullanıcı dolaşım çubuğuna ayrıldığını göz önünde bulundurarak, takipçilerinizin gözlerini yormamak ve kalabalık bir arka plan görüntüsü oluşturmamak için sınır çizgileri işe yarayacaktır.

  Resmi ayarladıysanız şimdi Twitter arka planınızı nasıl değiştireceğinize gelelim.Twitter Hesabınıza girdikten sonra “Ayarlar” (Settings) sekmesinin altındaki “Tasarım” (Design) kısmını seçiniz.
  Karşınıza çıkan duvar kağıdı seçeneklerinden birisini seçerek arka plan yapabileceğiniz gibi “Arka Plan Resmini Değiştir” (Change Background Image) butonuna tıkladığınızda açılan kısımdan “Dosya Seç” (Select File) butonuna tıklayarak bilgisayarınızda istediğiniz herhangi bir resmi de Twitter hesabınıza yükleyebilir ve onu arka plan olarak aktifleştirebilirsiniz.
   
 2. Cevap: Twitter Arka Plan Nasıl Yapılır?

  Oldukça başarılı bir anlatım olmuş.
  Bunun yanı sıra çok daha kolay yöntemler de mevcut, mesela bunun için bir sürü kullanışlı web sitesi mevcut. Hatta bunlardan bir tanesi de gururla söylemek gerekirse Türkçe bir site..
  site üzerinden de daha önceden twitter için özel olarak hazırlanmış twitter arkaplanlarını site üzerinden tek tıkla profilimize uygulayabiliyoruz. Deneyip sonuçlarını görmekte fayda var.