Uçaklarda cep telefonu ve internet hizmetleri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  [​IMG]
  Uçaklarda cep telefonuna izin yolu

  THY uçakta cep telefonu ve internet hizmeti denemesi yapıyor..Türk Hava Yolları uçakta cep telefonu ve internet kullanılması için çalışmalara başladı.Deneme amaçlı cep telefonu ve internet kullanımı için izin alan Türk Hava Yolları 3 uçakta internet hizmetini test etmeye başladı bile. 19 uçakta da internet hizmeti sunmak için çalışmalara başlayan THY, yıl sonuna kadar Boeing 777 tipi 1 uçağında cep telefonu hizmeti sunmayı hedefliyor.SHGM'nin uçaklarda internet ve cep telefonu hizmeti sunulmasına yönelik çalışmaları uluslararası havacılık kurallarına uygun şekilde devam ettiği bildirildi.
   
  Son düzenleme: 14 Aralık 2012
 2. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Cevap: Uçaklarda cep telefonu ve internet hizmetleri

  Uçaklarda cep telefonu kullanımına ilişkin,BTK'ya başvuran her hangi bir şirket bulunmadığı ve dolayısıyla bu hizmetin Türkiye Cumhuriyeti'ne kayıtlı hava taşıtlarında henüz başlamadığı ifade ediliyor.

  Ama yabancı ülkelere kayıtlı hava taşıtlarında Türk hava sahasında cep telefonu kullanımı, ilgili mevzuata uyulması kaydıyla yetkilendirmeye tabi olmayacak.Söz konusu sistemleri işletenlerin, hava taşıtının kayıtlı olduğu ülkeden GSM 1800 mobil telefon sisteminin kurulumuna ve işletimine yönelik gerekli izni almış olması gerekecek.