Uçan Sınıf Kahramanları

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Elif tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Uçan Sınıf Kitabının Kahramanları ve özellikleri

  Uçan Sınıf baş Kahramanları isimleri

  Uçan Sınıf'ın kahramanları: Erich Kästner..Annesi bir noel hikayesi yazması için onu bir yere göndermek ister. Şayet noel öyküsünü yazmazsa ona noelde hediye almayacağını söylemiştir. Annesi onu kar bulunan Zug Dağına gitmesi için bilet alır. Erich Kastner Zug Dağına bakarak öyküsünü yazar..Bu sırada yeşil kalemini kaybeder. Hikayesini açık bir alanda yazmaya başlar.Onu oteline götürmek amacıyla Eduard adlı bir inek gelir.

  Dr. Johann Bökh, veya Justus : Okuluda öğretmendir. O da eskiden bu okulda okuyordu. Çocukları çok sever ve çok anlayışlıdır.

  Martin Thaler : Okulun en akıllı çocuğudur ve çok fakirdir. Ama aynı zamanda çokta sosyaldir. Hep arkadaşlarıyla takılır ayrıca haksızlığa hiç dayanamaz.

  Matz : Akıllı değildir ama çok güçlüdür ayrıca çok oburdur. Habire kurabiye yiyip durur. Büyüyünce boksör olmak istemektedir. Odası boksörlerin resimleriyle doludur.

  Uli : Sarışın, küçük ve zengindir. Herkes onun korkak olduğunu düşünür. O da cesur olduğunu kanıtlamak için eline bir şemsiye alır ve yüksekten atlar. Bacağı kırılır. Bundan sonra kimse ona korkak demez.

  Prf.Kreuzkamm şaka yapan ama gülmez aldırmaz,görmezden gelen bir insandır.

  Jonathan Trotz, veya Johnny: Uçan Sınıf oyununun yazarı. Babası tarafından küçük yaşta terk edilmiştir. Babası onu Almanya'ya dedesinin ve babaannesinin yanına yollar. Ancak onlar çoktan ölmüştür ve babası bunu bilmektedir ama çocuğundan kurtulmak için bunu yapmıştır. Bu durumda da' geminin kaptanı onu evlatlık edinmiştir.


  Okul Müdürü Grünkern: hakkında fazla bir bilgi verilmemiş.
   
 2. Cevap: Uçan Sınıf Kahramanları

  teşekkür ederim
   
 3. teşekkrler
   
 4. Armadaşlar Matthias ve Matz aynı kişimidir????
   
 5. Helal olsun