Uyku Açma Teknikleri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 30 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Sabah gözlerinizi açtığınızda hemen ayılamıyorsanız, çalışırken veya öğle yemeklerinden sonra aniden uyku bastırıyorsa, sınav dönemlerinde daha az uyuyup daha fazla çalışmak istiyorsanız bazı bilgiler işinize yarayabilir.

  Anason, karabaş, yeşil çay gibi doğal bitkilerle hazırlanmış çaylarla kahve veya kafein içeren içecekler tüketerek uykunuzu açabilirsiniz. Ancak bu tip içeceklerin fazla tüketilmesi kalp sağlığı açısından zararlıdır. Bu nedenle bu içecekleri aşırıya kaçmadan tüketin.

  Uyandıktan sonra elma ya da portal tüketerek uykunuzu açabilirsiniz. Elma veya portakal yiyerek kan şekerinin vücuda dengeli dağılmasını sağlayabilirsiniz. Sabah kahvaltılarınıza birkaç dilim elma ya da portakal ekleyebilirsiniz!

  Uyku açmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi de çikolata tüketmektir. Çikolata enerji seviyenizde gözle görülür bir artış sağlayacağı gibi uykunuzun açılmasında da etkili olur. Ayrıca çikolatayı sıcak içecek olarak da tüketebilirsiniz.

  Yararları saymakla bitmeyecek olan başlıca içeceğimiz su da vücudumuzda uyku açıcı etki gösterir. Sabah uyandığınızda içtiğiniz su, hücrelerinize yeni bir günün başladığı haberini verir. Sabahları su tükettiğiniz takdirde vücudunuz hızlı bir şekilde uyanacak ve dinç bir şekilde yeni güne başlayabileceksiniz.

  Sabahları kendinizi dinç hissetmek için güzel bir müzik listesi oluşturabilirsiniz. Sabahları hazırlanırken bu müzikleri dinleyebilirsiniz. Bir süre böyle devam etmeniz halinde artık bu müzikleri duymaya başladığınızda beyniniz uyanması gerektiği sinyalini alacaktır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2018