Windows 8 İçin Mozilla Firefox

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Windows 8 için özel firefox tarayıcı - Windows 8 için özel firefox geliyor

  Firefox Windows 8′e Özel Tarayıcı Geliştiriyor; mozilla firefox geliştiricisi asa dotzler Mozilla Windows 8'e özel Firefoxun alpha ve beta sürümlerini 2012 yılının ikinci yarısında yayınlamayı düşünüyor.Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 8′in Beta sürümü geçen hafta yayınlanmıştı ve Mozilla şirketi de Windows 8′e özel tarayıcı geliştireceğini duyurmuştu.

  Mozilla, Metro arayüzünde çalışacak olan Firefox tarayıcısının çalışmalarına başladı.
  Firefox tarayıcısının geliştiricilerinden olan Asa Dotzler, kendi blogunda verdiği bilgilere göre; Internet Explorer 10‘un da tam anlamıyla Metro uygulaması olmadığını söyledi. 'Aslında klasik ve metro ortamlarını köprüleyen ve hem WinRT, hem de win32API’ları ile geliştirilen bir tür melez program' diyen Dotzler, Firefox gibi üçüncü parti tarayıcıların da Metro’daki IE10 gibi geliştirilebileceğini düşünüyor.
  Dotzler, Firefox’un Metro sürümünü ve masaüstü sürümünü tek indirmede sunabileceklerine inanıyor.Başlangıçta da dediğimiz gibi Mozilla Windows 8'e özel Firefoxun alpha ve beta sürümlerini 2012 yılının ikinci yarısında yayınlamayı düşünüyor.

  [​IMG]

  chip.com.tr​