Yandex.Market Nedir?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Yandex.Market Nedir?

  Kullanıcılara birçok farklı internet servisi sunan bir web bilgi portalı ve arama motoru olan Yandex kullanıcılarına yepyeni bir hizmet sunuyor. Yeni dikey arama servisi olan Yandex.Market çevrimiçi mağazaları, bu mağazaların sunduğu ürünleri, bu ürünlerin fiyatlarını ve kullanıcıların satıcılar ve ürünleri hakkındaki yorumlarını çevreliyor.

  Yandex.Market ile kullanıcılar ilgilendikleri bir ürün ile ilgili detaylı bilgi öğrenebilecekler. Ayrıca seçenekler arasından özellikleri ve fiyatı açısından en uygun olan ürünü kolaylıkla bulup seçebilecekler. Yandex\’in bu yeni servisinde ürü ve satıcı aramasının her aşamasında kullanıcılara yardımcı olunması hedefleniyor.

  Kullanıcılar ürün kategorileri ya da markalar arasından seçim yaptıktan sonra ürünün özellikleriyle ilgili aramalarını daraltabilecekler. Örneğin; bu özellikler fiyat veya teknik özellikler gibi seçenekler olabilecek. Belirli bir ürün ya da satıcıyla ilgili detaylı yorumları da okuyabilecekler. Böylece kendileri için en uygun olan ürünü seçebilecekler. Kullanıcılar ürün seçimlerini yaptıktan sonra çevrimiçi mağazanın web sayfasına yönlendirilecekler ve siparişlerini burada tamamlayacaklar.

  Yandex Markete katılmak isteyen çevrimiçi mağaza sahiplerinin bir form doldurmaları gerekiyor. Formu doldurduktan sonra ücretsiz olarak Yandex Markete katılabiliyorlar.