Yaşamayanlar dizisi oyuncuları kimdir?

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve Eylem tarafından 5 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Eylem

Eylem Süper moderatör Yönetici

Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar başlıyor!

Yaşamayanlar-Dizisi-Oyuncuları-kimdir.jpg

Yaşamayanlar dizisi, 6 Eylül'de hayatımıza giriyor. Cesur konusu, genç yetenekleri, popüler oyuncularının alıştığınızın çok dışında olan performansları, modern ve artistik görüntüleriyle Türk yapımlarında yeni bir yol açıyor. İstanbul'un arka sokaklarında neler yaşandığını çok farklı bir yorumla, biraz kanlı olarak BluTV'de izlemeye hazırlanın! Yaşamayanlar, Türk yapımı bir fantastik vampir dizisi ve 6 Eylül’den itibaren BluTV’de olacak. Dizinin başrollerinde Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç gibi son yılların çok popüler, başarılı isimleri yer alıyor. Yan roller için de müthiş bir casting yapılmış. Efecan Şenolsun’dan Oral Özer’e, Türkü Turan’dan Edip Tepeli’ye birçok yeteneğin yanı sıra dizide müzisyen Selahattin Ergün gibi sürpriz performanslar da var. Bu zamanda bir internet dizisini, hayal ettikleri disiplin ve yaratıcılıkta hayata geçirebilmek için birçok yapımcı firma bir araya gelmiş: İstanbul’74, Ran Film, Kerem Bürsin’in de ortağı olduğu Braveborn ve Bubi Film. Konusuna gelince; Mia (Elçin Sangu) onu vampire dönüştüren Dmitry’i (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a geliyor.

Dmitry vampir aleminin en güçlü karakteri. Kerem Bürsin’e “İlk defa kötü adamsın, nasıl bir duygu?” diye sorulduğunda. “Açıkçası ben kötü olduğunu düşünmüyorum. İnsan olmayan biri, insanlığı eleştiriyor. Dünyaya iyi bakamamamız, doğaya kötü davranmamız, birbirimizi yönetemememiz, insanlıktan çıkmamız. Ve adam diyor ki siz bunu beceremiyorsunuz, bırakın iktidara biz geçelim. Haksız mı? Şu an hayvanlar konuşabilse; kuşlar, balinalar, maymunlar, köpekler. Eminim onlar da insanlardan memnun olmadıklarını söylerdi. Ben de vampirleri bir çeşit hayvan olarak düşünüyorum ve insanların yok olmasını istemelerini anlayabiliyorum” diye cevaplıyor. Bu yapımın sınavı ve güzellikleri ne oldu, diyorum. “Farklı bir dünya yaratmak zorundaydık; vampirlerin de içinde olduğu, fantastik bir İstanbul. Ama birtakım değerleri, seyircimizi, kültürümüzü göz önünde bulundurarak. Kolay sayılmaz. Bölümler 45 dakikalık. Bu, bir oyuncu için büyük bir özgürlük. Tüm gün bir sahneye yoğunlaşabilmek, konsantre olabilmek. Bir bölümde 120 yerine 45 sayfalık bir senaryoya yoğunlaşmak büyük motivasyon.”