Yeni iPad tanıtımı özellikleri

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 9 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Yeni ipad inceleme,
  Yeni iPad özellikleri fiyatı


  Apple nihayet yeni iPad modelini tanıttı. Yeni iPad modelinin ismi yeni iPad oldu. iPad 3 adıyla çıkmasını beklediğimiz yeni iPad, beklenen bazı özelliklerle tabletteki yerini aldı. İşte yeni iPad özellikleri ve eksikleikleri;

  iPad 3, iPad HD gibi isimler gerçeğe dönüşmedi ve Apple, iPod Touch'da yaptığı gibi, ürünlerini numaralandırmaktan vazgeçmiş görünüyor.

  yeni iPad, iPad 2'den farklı görünmüyor.Değişikliklerin çoğu cihazın içinde bulunuyor. Apple, biraz ağır sayılabilecek iPad'i hafifleştirmemiş görünüyor.Bunun için pilin biraz küçültülmesi gerekli fakat yeni Retina ekranla bu mümkün görünmüyor.

  Apple, yeni iPad'deki A5X işlemcisinin Nvidia Tegra 3'den dört kat fazla performans sunduğu iddiasında.Ams bu iddianın ne kadar gerçek olduğunu hız testleri gösterecek. Dört çekirdekli grafik işlemcisine sahip A5X'in çift çekirdekli bir işlemci olduğu söyleniyor.

  128GB'lık bir iPad bekleyenler, bekleyişlerine devam etmek zorundalar. Zira iPad'in bir genişleme slotu bulunmuyor.


  Yeni iPad Siri: Yeni iPad e-postaları dikte edebilme özelliğine sahip, ancak Siri'den hiç bahsedilmiyor.

  iOS 6: Ars Technica, sunucu günlüklerinde iOS 6'lı cihazların sitelerinde dolaştığını görmüştü.Fakat şu an sadece iOS 5.1'e sahip.


  yeni ipad fiyatları

  Yeni iPad'in fiyatı aynı iPad 2'nin çıkış fiyatı gibi belirlendi. iPad 3 WiFi modellerinin fiyatları şu şekilde: 16GB 499$, 32GB 599$, 64GB 699$. iPad 3 WiFi-4G/LTE fiyatları ise: 16GB 629$, 32GB 729$, 64GB 829$.

  Yeni iPad’ler şimdilik ABD, İngiltere ve Avustralya İngilizcesi, Fransızca, Almanca ve Japonca’yı destekliyor. Yeni iPad, iPad 2'nin sanal klavyesinde olan mikrofon düğmesi sayesinde ses dikte ettme özelliğine de sahip.

  Yeni iPad Verizon ve AT&T’de olduğu gibi gelecek nesil 4G LTE ağlarını destekleyecek. Üçüncü nesil iPad’ler HSPA+ ve çift kanallı HSDPA gibi daha hızlı ağ teknolojilerini de destekleyecek. Bu durum, LTE şu an için ABD dışında yavaş çalışan bir teknoloji olduğundan hayli olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.


  Yeni iPad’ler deki 10 saat olan pil ömrü 4G kullanımında 9 saat.

  [​IMG]

  Apple The new iPad tanıtım videosu

  [YOUTUBE]pPkKiiDdlhY[/YOUTUBE]