Yılbaşı gecesi hava nasıl olacak?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 7 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Yılbaşı gecesi hava nasıl olacak?

  Kışın ortasına gelmemize rağmen beklenen kar yağışı bir türlü yüzünü göstermedi. Ülkemizin pek çok bölgesi halen sıcak havaların etkisi altındayken yeni bir yıla nasıl gireceğimiz merak konusu olmuş durumda.

  Meteoroloji yetkililerinin yaptığı son açıklamalara bakılacak olursa yeni yıla pek çok il kar yağışı ile birlikte girecek. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok ilde kar alarmı verilmiş durumda. Çarşamba günü beklenen kar yağışı İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Samsun başta olmak üzere çeşitli bölgelerde yoğun olarak görülecek.

  Çarşamba günü başlaması beklenen kar yağışı Perşembe ve Cuma günü de etkisini gösterecek. Kar yağışının beklendiği illerimize bir göz atacak olursak;

  İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum.

  Meteoroloji yetkilileri bu haberle birlikte yeni yıla kar ile girmeyi isteyen milyonlarca kişiyi sevindirmiş oldu. 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan yılbaşı gecesi için planlarınız varsa havanın kar yağışlı olduğuna dikkat ederek hazırlanmanızda fayda var.

  Yılbaşı gecesi ülkemizin büyük bir çoğunluğu kar yağışının etkisi altında olacak. Kar yağışı yoğun olarak etkisini gösterecek. Önceleri hafif ve sulu bir şekilde beklenen kar yağışı hafta sonunda da etkisini göstermeye devam edecek gibi görünüyor.