Yılbaşında evde oynanabilecek oyunlar

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Yılbaşında evde oynanabilecek oyunlar

  Eskiden yılbaşında oynanan tek oyun vardı o da tombala. Yeni yıla girerken tüm aile yanan sobanın etrafında toplanır ve neşe içinde çekilişte çıkan sayıların kendi kartlarında olup olmadığını kontrol edip tombala yapma heyecanı ile neşeli dakikalar yaşarlardı. Günümüzde tombala tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolmaya yüz tutmuşken onun yerini daha teknolojik aletler almış durumda.

  Yeni yıla mobil cihazlara bağımlı olarak girmek istemiyorsanız -ki yeni yıla nasıl girersen bütün bir yıl öyle geçermiş- o zaman size alternatif oyunlardan bahsedelim. Belki özlediğiniz yılbaşı gecesini bu sayede yeniden yaşayabilirsiniz. Aileyle geçirilecek güzel ve eğlenceli bir yılbaşı akşamı için hazırlıklarınızı şimdiden yapın. Eğer ben nostalji yaşamak istiyorum diyorsanız o zaman aşağıdaki önerilerden önce okey ve tombala gibi oyunları alternatifler arasında bulundurun.

  Son yıllarda oldukça popüler olan oyunlardan başlayalım.

  1-Jenga: Bu oyun aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlardan biridir. Tahta kuleyi yıkmadan yükseltmek asıl amaç. Ama kuleyi yükseltmek için kulede boşta duran tahtaları kullanmanız lazım. Alttaki tahtaları kuleyi yıkmadan çekin ve üst kısma dizin. Kuleyi yıkana istediğiniz cezayı verebilirsiniz.  2- Monopoly: Oyun alanında ilerlerken ev, otel kuracaksınız bunun yanında ise farklı sürprizlere hazırlıklı olmanız gerekiyor. Sevdiklerinizle oynarken ne kadar eğlendiğinize siz bile inanamayacaksınız. Kazansanız da kaybetseniz de sonuç değişmeyecek. Kahkaha garantili…  3- Tabu: Yılbaşında oynayabileceğiniz bir diğer oyun ise Tabudur. En az 4 kişi ile oynanan tabu oyununda kelimeleri sırasıyla 4 farklı şekilde anlatarak bitiş hanesine ulaşmaya çalışmalısınız. Burada hafıza da oldukça önemlidir. Çıkan kelimeleri unutmamaya dikkat etmek şarttır.