• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1014 Görüntülenme

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları.

Küçük bir eve sahip olanlar evlerinin daha ferah bir sade, asil ve beyaz atmosfere bürünmesi için genelde duvarları beyaz renk ile boyarlar. Bu şekilde daha çok ışık yansıtan duvarlar iç mekâna da daha ferah ve geniş bir görünüm katar. Ancak hal böyle evinizin içi bembeyaz olacak ve bu tek renklilik bir zaman sonra can sıkıcı olabilir. Bunun yerine daha küçük alanlarda monokromatik renk kullanımına gidebilirsiniz. Monokromatik yani aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanarak mekânınız büyük bir değişim yaşayacaktır.

Küçük ev dekorasyonu püf noktalarıEv hanımlarının evde en çok zaman geçirdiği alanların başında mutfak geliyor. Hanımlar da haklı olarak mutfaklarına ayrı bir özen göstermek istiyor. Mutfak tezgahı bu alanların havasını tek başına dahi değiştirmeye yetebilir. Tezgahın rengi ve kullanılan materyal önemlidir; parlak nikel veya paslanmaz çelik yüzeyler minimalist, ağaç kaplamalar ise zengin bir etki yaratır. Mutfağınızda kullandığınız renkler de mutfağın ışığını farklı bir boyuta taşıyabilir. Mutfağınız güneye bakıyorsa yeşil, lavanta ve mavi gibi renk tonları güneş ışığının sertliğini almaya yardım edecektir. Kırmızı, pembe ve portakal gibi sıcak renkler ise kuzeye bakan mutfaklara sıcaklık getirir.

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları
Düzenli bir ev için dekorasyon fikirleri..

Beyaz renginin sade şıklığını evlerinde tercih edenler birkaç dokunuşla evlerindeki hastane havasını dağıtabilir. İç mekânlarda kullandığınız beyaz rengini üzerine istediğiniz rengi işleyebileceğiniz tertemiz bir tual olarak düşünün. Beyaz ile kontrast oluşturacak tüm renkler bu tuale farklı bir zenginlik katacaktır. Her rengi de kullanıp tam bir puzzle ortamı oluşturmamak adına halı, perde ve mobilyalarınızın birbiri içerisinde uyumlu ve tek renge sahip olmasına dikkat edin.
Böylece minimal bir yaklaşım ile sade, göz yormayan bir şıklığı küçük evinize taşımız olacaksınız.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar