• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1832 Görüntülenme

Kuyruklu eyeliner nasıl çekilir?

Son zamanlarda trend olan eyelinerın kuyruk biçiminde çekilmesi gözlere hem çekik hem de belirgin bir hava katıyor. Kusursuz bir  göz makyajı yapmak ve kuruklu eyeliner çekmek için bu önerilere dikkat edin!.

– İlk önce eyelinerin dağılmasını önlemek amacıyla kapatıcı kullanarak göz kapaklarınızı pürüzsüz bir hale getirin. Çünkü kapatıcıyı cilt bütünüyle emdikten sonra eyelineri uygulamalısınız.

– Eyelinerden önce makyajın kalıcılığı için far sürün. Farınızı bütün göz kapağına fırça yardımıyla sürün.

– Kalem veya sıvı formdaki eyelinerinizi göz kapağının tam ortasına sürülerek işaretleme yapın.

– Kuyruklu göz makyajı yapmak için; şakaklara yakın bölüme kadar göz kapağının üzerine sürün.

– Kuyruk bölümünde taşırma olduysa; kulak temizleyici pamuğunu nemlendirici kreme batırıp fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

– Diğer bir önemli nokta eğer eyeliner sürerken elleriniz titriyorsa veya düz bir hat çekemiyorsanız; işlemi kolaylaştırmak için kirpik diplerine aralıklarla noktalar yapın. Bu noktaları takip ederek çizgiyi tamamlayın.

– Ayrıca kuyruklu göz makyajında; göz kapağının üstüne doğru düzgün bir hat çekmek için cetvel gibi kredi kartı benzeri malzemelerden faydalanabilirsiniz. Bir elinizle cetveli gözünüze tutun, diğer elinizle de cetvel doğrultusunda eyeliner sürün.

– Eyeliner sürdükten sonra bozulup dağılmamasını önlemek iyice kurumasını bekleyin. Rimelinizi de eyeliner kuruduktan sonra sürün.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar