• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 563 Görüntülenme

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

Lazer, bir tür ışık kaynağıdır ve birçok lazer tipi de kızılötesi spektrumda işlem yapar. Yani estetik girişimlerde lazer kullanan kişilerin fizik ve optik bilgisinin de üst düzeyde olması gerekir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Son dönemlerde lazer tedavileri ile ilgili yetkin olmayan kişiler ve kurumlarca bu yöntemler uygulanmakta olup birçok yan etki gözlemlenmektedir. Bu bakımdan kişiler, işlem yaptıracağı yerdeki uygulamanın hekim gözetiminde olup olmadığına ve ilgili hekimin uzmanlık alanına dikkat etmelidir. Lazer cihazları günümüzde kanunen sadece “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” uzmanları ile “Dermatoloji “ uzmanları tarafınca kullanılabilmektedir.

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

Lazer uygulamaları kısa iyileşme süreci ve etkin tedavileriyle kişiye özel estetik çözümler sunmaktadır. Güneşin cilt üzerindeki etkilerinin nispeten azaldığı sonbahar ve kış ayları lazer uygulamaları için ideal dönemlerdir. Lazer teknolojilerinin estetik müdahalelerde kullanılmasının temel amacı hasta konforunu arttırmaktır. Lazer teknolojisi, sadece tedavi bölgesi olarak belirlenen hücrelere etki eder ve diğer hücrelere zarar vermez. Bu bakımdan lazer tedavilerinin amacı; etkin, güvenli, konforlu, yani iyileşme süresini kısaltan işlemler yapmaktır.

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?Lazer epilasyon yaptıranlar nelere dikkat etmeli? Sonbahar ve kış aylarında daha yaygın bir biçimde uygulanan ve etkili sonuçlar sağlayan lazer uygulamalarına, ameliyatsız estetik müdahaleler arasında oluşundan ötürü günbegün rağbet artıyor. lazer tedavileri ile ilgili yetkin olmayan kişiler ve kurumlarca bu yöntemler uygulanmakta olup birçok yan etki gözlemlenmektedir. Bu bakımdan kişiler, işlem yaptıracağı yerdeki uygulamanın hekim gözetiminde olup olmadığına ve ilgili hekimin uzmanlık alanına dikkat etmelidir. Lazer cihazları günümüzde kanunen sadece “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” uzmanları ile “Dermatoloji “ uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar