• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 426 Görüntülenme

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazer ile yapılan estetik uygulamalar birçok farklı alanda kullanılabilmekte olup, belli başlı kullanım alanları şunlardır;

Lazerle Yüz Gençleştirme: Ablatif yani fraksiyonel lazerler ile non-ablatif lazerler bu tedavi alanında kullanılan lazer tipleridir. Bu iki lazer türünde de iyileşme süreleri, seans sayıları ve etkinlikleri birbirinden farklılık gösterir. Yüzdeki çizgilerin azaltılması, gözenek sıkılaştırma, sivilce ve sivilce izleri bu lazer uygulamaları ile tedavi edilmektedir.

Lazerle Kılcal Damar ve Varis Tedavisi: Özellikle burun kenarı ve yüz bölgesindeki ince damarlar ile bacakta yer alan ve halk arasında daha çok varis olarak adlandırılan damarların tedavisinde, lazerler oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazer uygulamaları kısa iyileşme süresi ve etkin tedavileri ile kişiye özel estetik çözümler sunmaktadır. Güneşin cilt üzerindeki etkilerinin nispeten azaldığı sonbahar ve kış ayları lazer uygulamaları için ideal dönemlerdir.
Lazer teknolojilerinin estetik müdahalelerde kullanılmasının temel amacı hasta konforunu arttırmaktır. Lazer teknolojisi, sadece tedavi bölgesi olarak belirlenen hücrelere etki eder ve diğer hücrelere zarar vermez. Bu bakımdan lazer tedavilerinin amacı; etkin, güvenli, konforlu, yani iyileşme süresini kısaltan işlemler yapmaktır. tedaviler yeterli olmaktadır.

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazer teknolojisi hangi alanlarda kullanılır?

Lazerle Leke, Ben ve Dövme Tedavisi: Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan çiller, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi lekelenmeler lazerle tedavi edilebilmektedir. Bazı durumlarda lazerle leke tedavisine ‘peeling’ denilen uygulamalar da eklenebilir.
Özellikle gebelik sürecinde oluşan ve ‘melasma‘ adı verilen gebelik maskeleri bu tür lekelerdendir.
Bununla birlikte, temel olarak cilt soyma şeklinde işlem yapan lazerler ile daha az seans sayısı ve leke açıcı lazerler ile daha çok seans sayısı ile vücuttaki benlerin tedavisi de mümkündür. Aynı zamanda dövme silme işlemleri, lazer uygulamaları ile günümüzde çok daha kolay ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Dövmenin yapılış şekli, derinliği ve rengi seans sayısının belirleyicisidir.

Lazerle Yanık ve Yara İzlerinin Tedavisi: Lazer ile yanık ve yara izlerinin tedavisinde, erken dönemde işlem yapıldığında fayda sağlanmaktadır. Yaranın yaşı, oluş şekli, bölgesi gibi pek çok etken yanık ve yara izi tedavisinde başarı oranlarını etkilemektedir.

Lazer epilasyon: Günümüzde epilasyonun en etkili tedavi yöntemi olan lazer uygulamasında alınacak netice; epilasyon işleminde kullanılan lazer cinsine, kişinin cilt yapısına ve rengine, kıl kökünün kalınlığına ve rengine bağlıdır. Örneğin beyaz tenli ve siyah kıl yapısına sahip kişiler ile esmer cilt yapısına sahip kişilerde lazerler ve parametreler farklı olacaktır.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi: Son dönem lazer yeniliklerinden biri de tırnak mantarlarının tedavisidir. Özellikle erken dönemde yakalanmış, birden fazla tırnağa yayılmamış mantarlarda lazer tedavileri etkili bir yöntemdir ve seans sayıları 1 ila 4 arasında değişmektedir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar