• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 743 Görüntülenme

Meksika Cancun

Bir tatil kenti olan Cancun Meksika\’nın güneydoğu eyaletinde bulunur. Quintana Roo eyaletindedir. Cancun, 21 kilometre uzunluğunda ve 0.4 kilometre genişliğinde L biçimli bir adada yer alır. Bu tatil bölgesi bir geçitle Cancun kentine bağlanır. Kent, daha çok hizmet sektörüne dayanır. Kentte yağmur mevsimi neredeyse hiç görülmez. Kıyı kesiminde beyaz kumlu plajlar, palmiyeler ve mercan kayaları bulunur.

Yörede eskiden Mayalar oturuyordu. Amerikalı kaşif John Llyod Stephens ile İngiliz kaşif Frederick Catherwood, bu yöreye Cancune adını verdiler. Cancune, Maya dilinde Gökkuşağının Sonundaki Gemi anlamına gelmektedir. Cancun uzun yıllar balıkçılık ve toplayıcılıkla geçinen ufak bir köy olarak kaldı. 1970 yılında Meksika hükümeti tarafından uluslararası tatil bölgesi olmaya uygun görülmüştür.

Cancun\’da 150\’yi aşkın otel bulunmaktadır ve her yıl 4 milyon turisti ağırlamaktadır. Her bütçeye uygun otel bulmanın mümkün olduğu  Cancun, aynı zamanda bir başka turist bölgesi olan Maya Rivierasına açılan bir kapı konumundadır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar