• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 920 Görüntülenme

Mevlid Kandili Mesajları 2014

Rebiulevvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gece Mevlid kandilidir. 2014 yılında Mevlid Kandili 12 Ocak Pazarı 13 Ocak Pazartesiye bağlayan geceye denk geliyor.
Mevlid doğum zamanı anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 571 yılı Rebiü\’l-evvel ayının 12. gecesi dünyaya gelmiştir. Bu mübarek geceye Mevlid Kandili adı verilmektedir.
Mevlid kandilinde sevdiklerinize kısa mesajlar göndererek kandillerini kutlayabilirsiniz. Örnek Mevlid Kandili mesajlarını konumuzun devamında okuyabilirsiniz.
“Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.”
“Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.”
“Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mubarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.”
“Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun”
“Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.”
“Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.”
“Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet\’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.”
“Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.”
“Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.”
“Umutlarımız gerçek mutluluklarımız daim kandiliniz mübarek olsun.”
“Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.”

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar