• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1604 Görüntülenme

Microsoft Edge Anasayfa Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Edge Windows 10 ile hayatımıza giren yeni bir tarayıcıdan başka bir şey değil. Oldukça sade bir görünüme sahip olan Microsoft Edge Explorer’a oranla daha hızlı bir yapıya sahip. Malum Explorer hız konusunda sınıfta kalmış ve tarayıcı sıralamasında alt sıralarda yer almaya mahkum olmuştu.

Microsoft Edge ayarlarınızı diğer tarayıcılarda olduğu gibi gönlünüze göre ayarlamanız mümkün. Öyleki sayfayı açtığınızda karşılama ekranının ne olacağına siz karar verebilir, anasayfanızı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Şimdi Microsoft Edge’de anasayfa nasıl değiştirilir ona göz atalım.

Microsoft Edge’yi açtığınız zaman sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya (Diğer Eylemler) tıklayın. Ayarlar–>Gelişmiş ayarları görüntüleyi seçin. Adres çubuğunda şunnunla ara bölümünün altındaki listeden Yeni Ekle’yi seçin.

edge-2

 

Anasayfanızın hangi arama motorunu kullanmasını istiyorsanız o adresi (URL) yazın ve Ekle deyin.

 

 

 

edge-1

Bu siteyi varsayılan arama sağlayıcınız olarak ayarlamak için Adres çubuğunda şununla ara bölümü altındaki listeye geri dönün ve seçin.

 

 

 

edge-3

 

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra tek yapmanız gereken tarayıcıyı tamamen kapatıp yeniden başlatmak. Böylece yeni açtığınız sayfa sizin seçtiğiniz arama motoru ile açılacaktır.

 

 

Microsoft Edge kendini geliştirirse diğer arama motorlarına ciddi bir rakip olarak karşımıza çıkabilir. Alışkanlıkların zor değiştiği inkar edilemese de insan daha hızlı ve gelişmiş bir tarayıcıya hayır diyemez diye düşünüyorum.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar