• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 929 Görüntülenme

Mide Bulantısına Doğal Bitkisel Çözümler

Gün içinde birçok nedene bağlı olarak mide bulantısı görülebilir. Yiyip içtiklerimizden ruh halimize kadar birçok etken mide bulantısına sebep olabilir. Ancak evinizde her zaman bulunabilecek doğal yiyecekler sayesinde mide bulantısı sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz. İlaca başvurmadan mide bulantınızı çözebileceğiniz doğal yöntemler…

Rezene

Rahatlatıcı ve gevşetici özellikleri olan rezene eski çağlardan beri bulantı tedavisi için de kullanılıyor. Rezene çayı içerek mide bulantınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu çayın fazlası zararlı. Bu nedenle günde bir defadan fazla içmeyin.

Zencefil

Araştırmalara göre birçok ilaçtan daha etkili olan zencefil sindirim sistemi ve özellikle de mide için en güçlü şifa kaynaklarından bir tanesi. Zencefil mide asidini nötralize eder, mide kaslarını gevşetir. Bunların yanısıra toksinleri bağırsapa taşır. Bir parça çiğ zencefil çiğneyerek veya zencefil çayı içerek mide bulantınızı bastırabilirsiniz.

Turşu suyu

Turşu suyu mideyi alkalize eder ve böylece bulantının azalmasına yardımcı olr. Bir bardağa 1 çay kaşığı turşu suyu ekleyip içmek bulantıyı azaltmanın bir diğer yolu.

Elma Sirkesi

Bir bardak suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırıp içmek de bulantıyı bastırmak için iyi bir yöntem.

Karbonat

Ilık suya yarım çay kaşığı karbonat ekleyerek içmek mideyi rahatlatan yöntemlerden bir tanesi. Ancak bu yöntem hamile kadınlara önerilmiyor.

Nane ve Limon

Nane sahip olduğu sedatif etki ile mideden gelen kusma refleksinin bastırılmasını sağlıyor. Limonu koklamak veya suyunu içmak de bulantıyı ve kusmayı kesmeye yarıyor.

Muz

Muz mide mukoza salgısını arttırır ve böylece mideyi korur. Muz da bulantı için kullanılabilecek etkili besinlerden bir tanesi.

Soğan

Bir soğanı rendeleyip tülbetten geçirerek suyunu sıkın. Mide bulantınızı azaltmak için 1 çay kaşığı soğan suyuyla 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefili karıştırın.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar