• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1161 Görüntülenme

Mide dostu çemen otu

Çemen otu ince, uzun bir gövdeye; parlak yeşil yapraklara; açık sarı çiçeklere ve kahverengimsi sarı tohumlara sahiptir.

Mide Bozuklukları, Hazımsızlık: Çemen otunun mide problemleri için kullanımı uzun bir geçmişe dayanır. Çin\’de karın ağrısı için kullanılır. Mısır\’da mide bozuklukları olan turistler için standart bir çaydır. Mide için sıcak ve rahatlatıcı bir maya olan çemen otu mide duvarını saran ve nemlendiren antienflamatuar ve temizleyici bir müsilajdır. Çeme otunun yumuşak akçaağaç tadı biraz bal ve limonla doruğa ulaşır.
Çağlar Boyu Kullanımı: Çemen otu kan şekeri seviyelerini düşürdüğünden insüline bağlı olmayan diyabetlerde sinüs ve kulak tıkanıklığına yardım amaçlı kullanılmaktadır.
Özel Niteliği: Doğal bitki proteini
Çemen otu proteinlerini sindiremeyen vejetaryenler, kas geliştiriciler ve halsiz insanlar için protein ve protein sindiren enzimlere sahiptir.
Yararlı Kısımları: Tohumlar
Özellikleri: Protein-Tripofan dahil olmak üzere , A, B-Konpleks, C ve D Vitaminleri, Kalsiyum, Dmir, Lizin, Magnezyum, Fosfor, Potasyum, Selenyum,  Sodyum, Çinko-Alkoloitler, Müsilaj, Östrojen Benzeri Steroidal Saponinler
Etkileri: Antienflamatuar, afrodizyak, yatıştırıcı, sindirim toniği,rahim canlandırıcı

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar