• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 775 Görüntülenme

Müzik indirme devri bitiyor!

Bedava müzik dinleme internet siteleri artık  paralı olacak.Böylece İnternette müzik indirme devri bitiyor.Kullanıcılar diğer ülkelerde olduğu gibi paket satın alacak.15 Temmuz\’da yürürlüğe giren ve yasal internet siteleri ile hak sahipleri arasında yapılan anlaşma sonrasında zorunlu başlayacak olan uygulama ile tüm müzik siteleri etkilenecek.

İnternette şarkı dinleme servisleri türediği günden beri, sanatçılar ve  plak şirketleri hizmetin ücretsiz sunulmasından dolayı zarar ettiklerini dile getirdi. Artık bu duruma son verililecek ve dijital ortamlara müzik dinlemek ve indirmek paralı hale gelecek..
Türkiye müzik piyasası hak sahiplerinin yapmış olduğu düzenleme ile 15 Temmuz 2013 itibariyle yürürlülüğe giren yeni sistemle beraber Türkiyede dijital müzikte yepyeni bir dönem başladı. Artık yurtdışında kullandığı gibi müzikseverler dinledikleri müziğin maliyetine paket satın alarak ortak olabilecek. Hak sahipleriyle yapılan anlaşmalar gereği yasal servis sağlayıcılar ücretli müzik paketleri oluşturarak müşterilere satacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar