• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 866 Görüntülenme

Öğretmenler gelecek nesillerimizin mimarıdır

Öğretmen (Öğretmenler Gelecek Nesillerimizin mimarıdırlar.) Bilgileri, yüce milletimin geleceğidir. Milli manevi değerleri, ayrı birikimdir. İlim irfanla dolu, birer öğreticisidir. Hayatı tecrübe dolu..Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Anadolu Çağının gereklerini bilir, sınıflara taşır, bilgisini becerisini öğretir, aktarır. Geleceği düşünür, ileri yöne baktırır. Hayatı tecrübe doludur. Eseridir Anadolu Nesilden nesil’e uzanan, fazilet köprüsüdür. Mazileri atilere nakletmekse has görgüsüdür. Tebeşir tutan parmakları, onun süngüsüdür. Bir ömür tecrübe dolu. İnişli çıkışlıdır yolu. Karalamadan maziyi, geleceğimize yön veren, ektiği tohumların semeresini, yıllar sonra gören ve gördüğünde de duygusallaşıp, sefasını süren sevincinden ağlayan öğretmenlerimizdir.
Ülkemizde bir genci eğiterek milli bilinçle yetiştirmek, cahillik kalesinden bir taş daha sökmek demektir. Hedefi emperyalizmin kölesi olan kaleyi yıkmaktır. Cahillik kalesi yıkıldığında ise, örgütlü cehaletin ne denli çirkefleştiğini görmek asla sürpriz olmayacaktır.
Yarattığı eserin sol altına imzasını atmayan tek sanatkar öğretmendir. Onun görünmeyen imzası, eserlerinin başarı ve başarısızlıklarında gizlidir.
Çok değerli ve sevgili öğretmenlerin bu özel günü kutlu olsun..

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar