• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 803 Görüntülenme

Olta balıkçılığının püf noktaları

Olta Balıkçılığının Püf Noktaları

Olta Balıkçılığının Püf Noktaları

Balıkçılık, insanlık tarihinin en eski sayfalarında bile gözümüze çarpan bir avcılık türüdür. Günümüzde de hem ticari anlamda bir avcılık, hem de hobi amaçlı yapılan bir spor çeşididir. Spor ve hobi amaçlı yapılan olta balıkçılığının içerisinde bilinmesi gereken pek çok temel bilgi bulunur. Balık tutmak için şartların ve malzemelerin balık tutulacak yer için uygun olması, başlıca dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Bir balıkçının eksiksiz bir olta takımı dışındaki temel araç ve gereçleri arasında; çizme, bıçak veya makas, şamandıra, olta veya kamış çantası, takım çantası ve istif kutusunun yer almasında fayda vardır.

Olta Balıkçılığının İncelikleri ve Püf Noktaları

Olta balıkçılığına başlamadan evvel nerede ve ne avlanacağına karar verilmelidir. Zira her balık aynı ortamda bulunmuyor, ayrıca suyun durumyla balığın türünün de kullanılacak malzemeyi etkilemektedir. Nerede, hangi balığın tutulacağına karar verdikten sonra, kullanılacak av malzemeleri ile diğer gereçler de tedarik edilerek balık tutmak için ilk hazırlıklar tamamlanır.

Olta Balıkçılığının Püf Noktaları

Olta balıkçılığına başlamadan önce nerede ve ne avlanacağına karar verilmelidir. Çünkü her balık aynı ortamda bulunmaz ve ayrıca suyun durumu ile balığın türü de kullanılacak malzemeyi etkiler. Nerede, hangi balığın tutulacağına karar verildikten sonra, kullanılacak av malzemeleri ve diğer gereçleri de tedarik ederek balık tutmak için ilk hazırlıklar tamamlanmış olur.

Olta Balıkçılığının Püf NoktalarıFarklı şartlar için kullanılması gereken olta kamışları arasında; kıyıdan avcılık için su kamışı, jig avcılığı için, trolling, surf kamışı ve spin kamışlar bulunmaktadır.

Somon ve alabalıkları yakalamak için diğerlerinin aksine iğne, suyun dibine değil yüzeyde asılı bırakılır.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar