• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 756 Görüntülenme

Olumlu düşünceler hastalığı iyileştiriyor

Hastalığın başlamasına neden olacak tutum ve davranışlarımızı değiştirmek iyileşebilmek adına önemli bir adımdır, aksi halde sahip olduğumuz enerji hiçbir işe yaramayacaktır. Örneğin tıbbi terapi ile tedavi edilen  bir tümör, davranışlarımızı olumlu yönde değiştirmediğimiz sürece, vücudumuzun herhangi bir tarafında kendini yeniden tekrarlayacaktır, b,r başka deyişle kanseri kendi kendimize yeniden yaratacağız.

Hepimizin bildiği gibi, şu andaki düşünce ve söylemlerimizle kendi geleceğimizi kendimiz yaratırız, özellikle bizi ifade eden düşünceler ve kendimize olan inancımızla… Negatif duyguların bağışıklık sistemimizde de olumsuzluklara etki alanı sadece kanser  ve AIDS gibi hastalıklar ile sınırlı olmaksızın diğer hastalıkları da içine alabilecek kadar geniştir. Özellikle kendi benliğimize karşı beslediğimiz olumsuz duygular en tehlikeli ve en öldürücü olanlarıdır. Hayatımızdaki darbeler dış kaynaklı olduğunda kendimizi savunabilme olasılığımız oldukça yüksektir. Fakat, bu düşmalık, öz-nefret ve öz-suçlama gibi olumsuz duygularla kendi özümüzde gizleniyorsa, bizi kendimize karşı savunabilecek ya da koruyabilecek bir \’\’ben\’\’ olmayacaktır. Özetle, fiziksel gerçekliğimizi taşıyan bedenimiz ve iç-savunma sistemimiz (örneğin bağışklık sistemimiz) de zihni depresyonlarımızdan ve olumsuz duygularımızdan fazlasıyla etkilenmektedir.

Mutlu insanların nadiren hastalandıkları doğal bir gerçektir. Çünkü bağışıklık sistemimizin en güçlü uyarıcısı sevgidir. Kendimizi suçlamaktan, kendimizden nefret etmekten vazgeçmeyip, kendimizi sevmeyi öğrenemediğimiz ve barındırdığımız negatif düşüncelerin  her biri bizi yavaş yavaş zehirleyecek ve er ya da geç fiziksel bir hastalık olarak vücudumuzdaki yerlerini alacaklardır! Amansız düşünceler sadece kötü niyetli alışkanlıklar yaratabilir!

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar