• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 3804 Görüntülenme

Östrojen bantlarının kullanımı

Östrojen bandı kullanıyorsanız yapmanız gerekenler..Östrojen bir transdermal bant marifetiyle ciltten verilebilir. Dikkatli bir şekilde karın ya da kalça üzerine yapıştırılır.Cilde doğru yapıştırılarak kullanılan östrojen bantları ile tedavi mümkündür.İşte Östrojen Cilt bantlarının  kullanımı hakkında bilgiler:

Bandı yapıştırdığınız yerde cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun.
Bandın daha iyi yapışmasını sağlamak için, banyo yaptıktan sonra bandı yapıştırmadan önce yarım saat bekleyin. Ya da bölgeyi saç kurutma makinesi ile kurutun veya cildinizi alkolle silin ve havalndırarark koruyun.
Bandı karnınıza ya da kalçanıza yapıştırın, bu bölgelerde emilim en iyi düzeydedir.Diğer kabul edilebilir bölgeler uyluklar, sırt ve üst koldur.Bandı asla göğsünüze yapıştırmayın.
Bandın arka yüzeyinin yarısını dikatle sıyırın ve yapışkan kısma elinizi sürmeden cildinize yapıştırın.Diğer yarısınız da sıyırın ve bu kısmı da cildinize bastırın.
Bandın köşelerinin cildinize iyice yapışmasını temin etmek için birkaç saniye dairesel hareketlerle parmağınızı bandın üzerinde bastırarak gezdirin.
Bant takılıyken duş alabilir, banyo yapabilir ve yüzebilirsiniz.Banda yakın bölgeye güneş kremi sürmeyin çünkü çok fazla östrojenin emilmesine neden olabilir.
Eğer bant üzerinizdeyken kayarsa yerinde tutmak için ufak bir yara bandı yapıştırın.
Bandı çıkardıktan sonra cildi yatıştırmak için reçetesiz satılan hidrokortizonlu krem kullanın. Bandı yapıştırdığınız yerde  kızarıklık veya tahriş olursa doktorunuza bildirin.
Her yeni bant yapıştırışınızda farklı bir alan seçin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar