• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1340 Görüntülenme

Periscope’ta nasıl canlı yayın yapılır?

Periscope son dönemin en popüler uygulamaları arasına girmeyi başardı. Periscope uygulamasıyla istediğiniz yerde arkadaşlarınıza canlı yayın yapabiliyorsunuz. Peki Periscope üzerinden nasıl canlı yayın yapıldığını biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise doğru yerdesiniz. Periscope uygulamasında nasıl canlı yayın yapacağınızı sizler için anlatacağım.

Öncelikle Periscope uygulamasını cihazınıza yükleyin. Periscope kullanabilmeniz için bir Twitter hesabınızın olması gerekiyor. Twitter hesabınız yoksa öncelikle Twitter’a üye olmalısınız. Daha sonra Periscope uygulamasında “Twitter ile giriş yap” butonuna basın. Karşınıza “Periscope uygulamasının hesabını kullanmasına izin verilsin mi?” şeklinde bir ekran gelecek. Bu ekrandan “İzin ver” butonuna basın.

Daha sonra Periscope hesabınızı oluşturun. İsminizi ve kullanıcı adınızı yazdıktan sonra “Create Account” butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Periscope hesabınızı oluşturduktan sonra Twitter’daki takipçilerinizde Periscope’a üye olanların gösterildiği bir sayfayla karşılaşacaksınız. Buradan takip etmek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduğunuza göre şimdi gelelim nasıl canlı yayın yapacağınıza. Periscope’un ana ekranına gelin. Sağ altta bulunan kırmızı arka planlı kamera butonuna basın. Karşınıza gelen ekranda yayınınızın adını yazın ve “Start Broadcast” butonuna basın. Canlı yayınınız başlamış olacak.

Eğer isterseniz yayınınızı Twitter takipçilerinizle de paylaşabilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar