• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 651 Görüntülenme

Plaj çantanızın olmazsa olmazları

Plaj çantanızın olmazsa olmazları

Plaj çantanızın olmazsa olmazları

Plaj çantası hazırlamak adeta seyahat bavulu hazırlamak gibidir. En gerekli ama en az yer tutan eşyalarınızı yanınıza almanız gerekir. Öyle ki bazen eksik bir parça bütün keyfinizi kaçırabilir. Plaj çantası için küçük bir rehber hazırladık. Gerisi ise sizin hayal gücünüze kalmış.

Peştamal
Hem hafif hem de son derece kullanışlı… Havluya göre çok daha çabuk kuruyor. Dolayısıyla peştamallar plaj çantalarımızın demirbaşı oldu bile. Birini şezlonga sermek, diğerini de kurulanmak için olmak üzere çantanızda iki tane bulundurmanızda fayda var.

Saç Bandı
Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçınıza şekil vermekte zorlananlardan mısınız? O zaman saç bantları başlıca kurtarıcınız demektir. Üstelik rengarenk seçenekleri tarzınıza ayrı bir hava katacaktır.

Plaj çantanızın olmazsa olmazları

Güneş gözlüğü
Güneş gözlüğü sadece plaj çantamızın değil yaz aylarında günlük hayatımızın olmazsa olmazı. Bu yıl yuvarlak güneş gözlüklerinin yerini yavaş yavaş köşeli modeller almaya başladı. Yine de modeli nasıl olursa olsun gözlerinizi koruyacak kaliteli camlı seçenekleri tercih etmenizde fayda var.

Plaj çantanızın olmazsa olmazlarıKoruyucu Krem
Plaj çantanızda bir koruyucu krem yoksa, plaja hiç gitmeyin daha iyi! Üstelik güneşe çıktığınız saate göre farklı koruma derecelerinde kremleri bulundurmanız uzmanlar tarafından da öneriliyor.

Bikini
Dünyanın bin bir türlü hali var. Yedek bir bikini bulundurmak çantanızda neredeyse hiç yer kaplamaz ama acil durumlarla hayat kurtarır! Ayrıca islak bikini ile oturmak sağlığınız açısından da çok iyi değil. Diğer taraftan farklı modeller kullanarak bikini izi derdinden de kurtulabilirsiniz.

Kitap
Plaj kitabı tabiri çoktan edebiyat jargonuna bile girdi. Plajda tembellik yapıp kitap okumak sizin de tüm yıl düşlediğiniz bir hayalse, size önerimiz o günkü ruh halinize en uygun plaj kitabını seçin.

Kulaklık
Plajda sevmediğiniz müziklere mahkum olmayın. Katlanabilir özellikleriyle az yer kaplıyor kulaklıklar… Sesli bir ortamdaysanız telefon konuşmalarınızı da rahatça yapabilirsiniz.

Plaj çantanızın olmazsa olmazları

Nemlendirici Sprey
Plajda güneş altında kuruyan cildinizi nemlendirmek her şeyden önemli. Nemlendirici bir sprey krem, cildinize gereken bakımı ve nemi sağladığı gibi kolay kullanımıyla plajda çok işinize yarayacak. Üstelik ilcildinizde yapışkanlık hissi bırakmadığı ve saniyeler içinde kuruduğu için kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacak. Temel onarım, kakao ışıltısı ve aloe ferahlığı seçenekleriyle farklı zevklere de hitap ediyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar