• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 801 Görüntülenme

Play Store’da parmak izi okuyucu ile uygulama satın alabileceksiniz

Geçtiğimiz günlerde Google, Nexus cihazlar için yeni Android 6.0 Marshmallow sürümünü sunmuştu. Bu yeni sürüm birçok özelliği beraberinde getirdi. Bu özelliklerden bir tanesi de Android 6.0 Marshmallow’un parmak izi okuyucu desteği sunması. Bu özelliğin sadece akıllı telefonunuzun kilidini güvenli bir şekilde açmak için kullanılacağını mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse yanılıyorsunuz!

Google, Android’in yeni sürümünde parmak izi okuma özelliğini Google Play ile harmanladı. Bu özellik hem cihazınıza güvenli bir şekilde erişmenizi sağlayacak hem de Play Store’da uygulama satın alırken kullanılabilecek. Bu özellik sayesinde şifre girmek zorunda kalmadan yalnızca bir dokunuşla ödeme yapabileceksiniz.

Google’ın bu yeni özelliği sadece Android 6.0 Marshmallow yüklü olan cihazlarda çalışacak. http://www.webokur.net/play-storeda-parmak-izi-okuyucu-ile-uygulama-satin-alabileceksiniz/ http://www.webokur.net/play-storeda-parmak-izi-okuyucu-ile-uygulama-satin-alabileceksiniz/Bu özellik Play Store’da varsayılan olarak pasif durumda. Bu özelliği kullanabilmeniz için Play Store’da parmak izi sensörü kullanmayı aktif etmeniz gerekiyor.

Google’ın sunduğu bu yeni özellik ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşabilirsiniz…

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar