• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 266 Görüntülenme

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi

Yemekleri pişirme yöntemi ne olmalı? Nasıl tüketmeliyiz? İftar saatinde kan şekeri düştüğünden, oruçlu kişi kısa sürede çok miktarda besin tüketmek isteyebilir. Yapılan en büyük hatalardan birisi de çok hızlı bir şekilde, çok yüksek miktarda besin tüketmektir. Çok hızlı yemek yendiğinde bu süre zarfında yüksek miktarda, enerjisi yüksek besinler yenebilir ve bu durum ilerleyen günlerde kilo alımına sebep olabilir. Tek seferde büyük porsiyonlar yerine, itardan sonra birer saat ara ile her seferinde azar azar küçük porsiyonlar şeklinde beslenilmelidir.

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi nasıl olmalı?

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemiRamazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi de çok önemlidir. Özellikle ızgara, haşlama ve fırında yapılan yemekler tercih edilmeli; kavrulmuş, tütsülenmiş ve kızartılmış besinlerden uzak durulmalıdır. Yemekleri ılık servis etmek gerekir. İtardan hemen sonra televizyon veya bilgisayar karşısına geçmek yerine biraz hareket etmek, kısa mesafeli yürüyüşler yapmak sindirime yardımcı olması açısından yararlıdır.

Ayrıca; sağlıklı ve çeşitli besin öğelerini içeren beslenme seçenekleri ile yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanmasına dikkat etmelidir. Yemek kültürü açısından Türk mutfağı zengin bir içeriğe sahip.. Bu bereketli ayda iftar sofraları daha çeşitli olabiliyor. İftar sofrasında en sevdiğimiz yiyecekleri tadımlık tüketmek gerekir.

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi

Ramazan ayında yemeklerin pişirme yöntemi

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar