• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1772 Görüntülenme

Sabah koşusu nasıl yapılır?

Sabahları koşu yapma fikri size çok zor mu geliyor? Sabahın erken saatlerinde yataktan çıkmak elbette ki hepimiz için oldukça zor. Ancak sabah koşu yapmak gün boyunca daha sakin ve stressiz olmanızı sağlar. Peki nasıl sabah koşusu yapacaksınız? İşte ipuçları:

Koşunuzu önceden planlayın. Koşu yaparken giyeceğiniz kıyafeti, ayakkabıları, kulaklıklarınızı yani bütün ayrıntıları düşünün. Erken yatın ve en az 7 saat uyuyun.

Alıştığınız saatten erken kalkmanız midenizi rahatsız edebilir. Bu yüzden koşuya çıkmadan önce bir şeyler atıştırın.

Vücudunuz sabah egzersiz yapmaya alışkın değil mi? Öyleyse ısınma hareketleri büyük önem taşıyor. Gergin kaslarınızı gevşetmek için ısınma hareketleri yapabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda sakatlanmanızı önlemeye de yardımcı olur.

Koşu yapmak için güzel yerler seçin. Sizi koşuya teşvik edecek yerlerde koşun. Her gün yeni bir yer belirleyin.

Sabah koşusu yapmak gözünüzde büyüyor olabilir. Bu durumda çözümler üretin. Diyelim ki hedeflediğiniz mesafeyi koşamayacağınızı anladınız. Öyleyse yarısı kadar koşun ve dönüş yoluna geçin. Dönüş yolunda olmak size kendinizi iyi hissettirecektir.

Hızlı koşmanıza gerek yok. Rahat bir biçimde sizi yıldırmayacak bir hızda koşun.

Bir arkadaşınızla birlikte koşun. Koşarken muhabbet ettikçe birkaç kilometreyi farkında olmadan koştuğunuzu göreceksiniz.

Kendinizi ödüllendirmeyi de unutmayın!

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar