• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 799 Görüntülenme

Sağlıkta doğru bilinen yanlışlar

Gün geçmiyor ki sağlıkta yeni bir görüş ortaya çıkmasın, kafalar karışmasın. Son günlerde de göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta sağlık sektörünün korku duygumuzu kullandığını ifade ediyor, bize dayatılan sağlık dogmalarını şöyle eleştiriyor:

Plastik beslenme çantalarını hemen çöpe atın. İçerdikleri hormon bozucu maddeler çocukların sağlığı için tehlike arz ediyor.

Anketlere göre doktorların sadece yüzde 1\’i zatürre, yüzde 5\’i grip aşısı oluyor. Demek ki doktorlar bu aşıların faydalı olduğunu düşünmüyor.

Erken teşhis diye, genç yaşta yapılan mamografi ve röntgen çekimlerinin yarardan çok zararı var. Gereksiz yere maruz kalınan radyasyon, kanser oranlarını daha da artırıyor.

Doktora \’\’Neden antibiyotik yazdınız?\’\’ diye sormadıkça bu iş çözülmeyecektir. Bugün dünyada antibiyotiğin  yüzde 90\’ı gereksiz yere kullanılmaktadır.

Kanserin çok azı genetiktir. Çoğu çevreseldir. Kullandığımız ürünlerde 80 binden fazla kimyasal var. Türkiye\’de ne yazık ki biberonlar ve plastik beslenme çantalarında kanserojen maddeler mevcut.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar