• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 642 Görüntülenme

Sanal zorbalıktan korunma yolları

Sanal zorbalıktan korunma yolları

Sanal zorbalıktan korunma yolları

Ergen yaştaki çocuğunuzun sanal ortamda nasıl davranması gerektiğini, sanal zorbalığın ve başka tür dijital tacizlerin kesinlikle yanlış olduğunu anlamasını sağlayın.
13-15 yaş dönemindeki ergenler, diğer yaş gruplarına göre sanal zorbalığa daha fazla maruz kalırlar. Bu nedenle, çocuğunuzun sanal ortamda söylediği ve yaptığı şeylerin hangilerinin doğru hangilerinin yanlış olduğunu bilmesi çok önemlidir. Akıllı cep telefonları ve sosyal ağlar kötü çocukların başkalarına acı çektirmek için kullandıkları araçlardır. Sana zorbalık, kurbanlarının kaçamayacakları bir şeydir ve onların hayatlarını mahvedebilir.

Sanal zorbalıktan korunma yolları nelerdir?

13-15 yaş dönemindeki çocuğunuzun şunları bilmesi gerekir:

– Sanal zorbalığa asla katılma.Birini bunu yaptığını biliyorsan, güvendiğin bir yetişkine haber ver ve mağdur olan kişiye yardım et.

– Hem sanal ortamda hem de gerçek hayatta, rahatsız olacağın hiçbir şey yapma; seksi fotoğraflar göndermek, şifreni başkasıyla paylaşmak ya da başka birinin Facebook sayfalısını inceleyerek çok fazla zaman geçirmek gibi…

– Güçlü dijital cihazlara sahip olma ayrıcalığının bazı sorumlulukları beraberinde getirdiğini unutma. Dijital cihazları başka insanları taciz etmek için kullanarak bu ayrıcalık kötüye kullanma.

Sanal zorbalıktan korunma yolları

Sanal zorbalık ve korunma yolları

Ergen yaştaki çocuğunuzun sanal ortamda nasıl davranması gerektiğini, sanal zorbalığın ve başka tür dijital tacizlerin mutlaka yanlış olduğunu anlamasını sağlayın.
13-15 yaş dönemindeki ergenler, diğer yaş gruplarına nazaran sanal zorbalığa daha fazla maruz kalırlar. Bu sebeple, çocuğunuzun sanal ortamda söylediği ve yaptığı şeylerin nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu bilmesi çok önemlidir. Akıllı cep telefonları ve sosyal ağlar kötü niyetli çocukların başkalarına acı çektirmek için kullandıkları araçlardır. Sana zorbalık, kurbanlarının kaçamayacakları bir şeydir ve onların hayatlarını mahvedebilir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar