• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 965 Görüntülenme

Sıcak Kök Zencefil

Zencefil iki bin yıldan uzun bir süredir bilinen bir kök olmuştur. Çay olarak alırsanız sizi baştan ayağa kadar ısıtır. Bazıları, yenilenmiş dolaşımla bacaklarının karıncalandığını hissettiğini söyler.

Kireçlenme, Romatizma, Osteoporoz, Gur:  Zencefil vücudu ısıtır ve rahatlatır, toksinleri temizlemek ve iyileşme sağlamak için kan dolaşımını arttırır. Kireçlenme, romatizma, osteoporoz ve gut ilacı olarak iyi bir üne sahiptir.
Soğuk Algınlığı ve Üşüme, Soğuk Eller ve Ayaklar:  Zencefil aynı zamanda yumuşak bir balgam söktürücü olan ısıtıcı bir çaydır; nezle, üşümeve tıkanıklık dahil olmak üzere soğuk algınlığı için çok faydalıdır. Üşüdüğünüz, iştahsız hissettiğiniz ya da el ve ayaklarınızın buz kestiği zamanlarda alabileceğiniz hoş bir çaydır.
Kalp Sağlığı:  Zencefil kalp için bir cevherdir. Kolesterolü düşürür,kan basıncını ve kalp fonksiyonlarını dengeler,pıhtılaşmayı önlemeye yardımcı olur,kalp kiriz ve felç riskini azaltır.
Bulantı, Taşıt Tutması: Zencefil bulantıları tüm ilaçlardan daha iyi durdurur. Yolculuğa çıkmadan önce alacağınız bir fincan zencefil çayı sizi baştan ayağa rahatlatacaktır.
Kilo Kontrolü ve Sindirim:  Zencefil, protein ve yağların sindirimi için gerekli enzimleri yani tükürüğü harekete geçirir ve kalori yakmak için metabolizmanın ısısını arttırır.
Çağlar Boyunca Kullanımı: 18. yüzyılda zencefil harmanlar halinde diğer şifalı otları dengelemek ve mideyi yatıştırmak için kullanılmıştı. Çin\’de soğuk algınlığı ve üşüme için kullanılır ve dalak enerjisi için bir \’\’yang\’\’ toniği olarak kabul edilir.
Uyarı: Ölçülü kullanın. Peptik ülseriniz varsa zencefilden kaçının!..
Yararlı Kısımları: Kök
Özellikleri:
Alkaloidler, Müsilaj, Fenoller, Uçucu Yağ
Etkileri: Antispazmodik, antiseptik, gaz giderici, dolaşım canlandırıcı, balgam söktürücü, tonik.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar