• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1296 Görüntülenme

Sık yapılan dekorasyon hataları nelerdir

Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat etmediğiniz taktirde dekorasyon hatalarına düşebilirsiniz. Oldukça sık yapılan bazı dekorasyon hatalarından bahsetmek istiyorum.

Sevdiğiniz her şeyi evinize koymak

Evinizi dekore ederken beğendiğiniz halıları, rafları, sehpaları ve diğer çoğu ürünü evinizde görmek isteyebilirsiniz. Ancak beğendiğiniz her şeyi satın alıp evinizde kalabalığa neden olmak bir dekorasyon hatasıdır.

Diğerleriyle uyumlu olmayan mobilyalar seçmek

Dekorasyonda ölçekleme ve oranın önemini bilmek gerekiyor. Çünkü bu, dekorasyonun temel unsurlarından bir tanesidir.Kanepeler ve sandalyeler benzer oranlarda olmalıdır. Seçtiğiniz eşyaların oda için çok büyük olmamasına dikkat edin.

Duvar kağıdıyla dekorasyonu mahvetmek

Odanın tamamını duvar kağıdıyla kaplamak yoğunluk ve kalabalık hissi verir. Dekorasyon uzmanlarına göre doğru olan tek bir bölgeyi kağıtla kaplamaktır.

Sadece evin içine odaklanıp çevreyi unutmak

Odalarınızın çevre ile uyumlu olması önemlidir. Mesela sıcak iklimli bir bölgede yaşıyorsanız odalarınızı biraz boş bırakabilirsiniz. Düz zemin ve geniş boşluklar odanın havasını serinletir.

Her şeyi birlikte kullanmak

En çok yapılan dekorasyon hatalarından bit tanesi de yanlış parçaları eşleştirmektir.Tek tek güzel olup yan yana geldiği zaman uyumsuz bir görüntüye neden olan perde ve halıları bir arada kullanmamak gerekiyor.

Trendi ürünlere yönelmek

Sizi yansıtmayan tasarımlardan uzak durun. Sevmediğiniz eşyaları sırf yeni trendlere uygun olduğu için evinizde tutmayın.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar