• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 800 Görüntülenme

Sindirim düzenleyici papaya

Batı Hindistan ve Güney Amerika\’ya özgü bu ağaç, palmiyeye benzer, yedi loblu yapraklara sahiptir ve yumurta biçimli, sarı-turuncu, kavun benzeri bir meyve üretir. Kavun Ağacı olarak da anılır.

Sindirim Sistemi Sağlığı: Papaya sindirim düzensizlikleri için en iyi çaydır. Sağlıklı sindirim ve besinlerin emilimi için enzimler içerir: proteinleri sindirmek için güçlü papain, sebzeleri sindirmek için pepsin, süt proteinlerini sindirmek için bir enzim ve bir tane de nişastalar için. Ayrıca asiditeyi yok ederek mide ve bağırsaklarla ilgili rahatsızlığı, reflüyü, hazımsızlığı ve kabızlığı hafifletir. Papaya mide ve bağırsaklarla ilgili rahatsızlıklar için bir 16. yüzyıl ilacıdır ve hala en iyilerinden biridir.
Kalp: Papaya kalp sağlığı için faydalı olan bir alkaloid carpain içerir.
Lenf Sistemi:  Papaya lenf sistemini temizler ve enfeksiyonlarla savaşır.
Kilo Verme: Kilo problemleri genelde sindirim bozukluklarına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, kabızlığa ve tıkanıklığına bağlıdır. Kilo düzenleme için iyi bir ilk adım, gastrointestinal sisteminizi formuna sokmaktır. Sindirim ve atıklardan kurtulma işlemlerinin daha düzenli olmasıyla her şey daha iyi işler.
Yararlı Kısımları: Meyve, yapraklar, tohumlar, özsu

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar