• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1165 Görüntülenme

Sinir Toniği Mine Çiçeği

Avrupa, Çin ve Japonya\’nın yerlisi mine çiçeği çayırlarda ve yol kenarlarında bulunan açık yeşil çok yıllık bir bitkidir. Derinlemesine bölmeli ve mızrak şeklinde sert yapraklara sahiptir. Yapraklar uzun bir gövdenin iki ayrı tarafında oluşur ve tepede ufak beyaz çiçekler açar.
Zarafet bitkisi olarak bilinir ve Avrupa\’da asırlardır hasattan önce kutsanan ve dini ayinlerde kullanılan kutsal bir bitkidir. Resmi adı \’değişim bitkisi\’ anlamına gelen Latince verbana kelimesinden gelir.
Bitki uzmanı Pliny, M.S. 77\’de Mine çiçeği ile ovulan insanların dileklerine kavuştuğunu, ateşten kurtulduğunu ve tm hastalıkların iyileştiğini söylemiştir. Bir zamanlar şans getirmesi için boyna takılırdı.
Afrodizyak: Mine çiçeği anksiyete, depresyon,atalet, baş ağrısı ve asabiyeti hafifleten afrodizyak etkilere sahiptir.
Sinirler: Mine çiçeği sinir sistemi için yatıştırıcı ve tonik etkilere sahiptir. Sizi sakinleştirir ve stresle mücadele etme kabiliyetinizi güçlendirir.
Diş Etleri (Gevşek): Mine çiçeği çayını ağız yıkaması olarak kullanın.
Çağlar Boyunca Kullanımı:  Mine çiçeği yüksek ateş, aşırı ürik asit durumları ve nevralji burkulma, çürüme ve yara acılarını hafifletmek için kullanılagelmiştir.
Uyarı: Bronşiyal bir konstriktör olabildiği için mine çiçeğini bronşiyal kondisyonlarınız veya astımınız varsa kullanmayın. Harmanlarda ölçülü kullanımı en iyisidir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar